Телефон

(050) 303 33 32
(050) 338 63 03
Протипожежна та техногенна безпека
Розробка концепції безпеки, інженерно-технічних рішень; повний комплекс робіт з проектування, монтажу, введення в експлуатацію, технічного та сервісного обслуговування протипожежних систем.

ПОСЛУГИ

Димовидалення

Це процес видалення диму і подачі чистого повітря системою припливно-витяжної протидимного вентиляції будівель для забезпечення безпечної евакуації людей з будівлі при пожежі, що виникла в одному з приміщень. Робота системи протидимного захисту схильна до дії безлічі насилу піддаються обліку факторів, в основі яких лежать складні, різноманітні явища, які спостерігаються при пожежі: хімічні реакції горючих матеріалів з киснем повітря, складний теплообмін, дифузія, турбулентне перемішування просторових неізотермічних потоків повітря і продуктів горіння.

Системи димовидалення необхідні насамперед там, де великий ризик концентрації диму в разі виникнення пожежі а так само в приміщеннях з підвищеним вмістом небезпечних для здоров'я газоподібних речовин.

Основне завдання системи димовидалення - забезпечення умов для безпечної евакуації людей у разі виникнення пожежі на об'єкті. А також очищення великих просторів від диму, попелу, дрібних частинок.

Система димовидалення - це керована вручну або автоматично система припливно-витяжної вентиляції.

Існує два типи систем димовидалення: статичні і динамічні.

Статична система димовидалення забезпечує відключення всіх вентиляційних систем приміщення, щоб не дати диму поширюватися по вентиляційних шахтах в інші приміщення. Відбувається відключення всієї вентиляції, димовидалення фактично не відбувається, просто дим локалізується в одному приміщенні.

При динамічному методі димовидалення відбувається за рахунок вентиляторів, які видаляють дим із приміщення згідно з планом. При цьому вентилятор димовидалення може працювати поперемінно для видалення і подачі повітря. Або задіяні відразу кілька вентиляторів, кожен з яких виконує свою функцію. Димовидаляння може здійснюватися як за спеціальною системою димовидалення, так і за загальною, що служить для припливно-витяжної вентиляції.

Ми рекомендуємо димовидалення робити через окрему систему.

1. Розробка та проектування систем димовидалення

Безпека будь-якого приміщення дуже надійно і якісно може забезпечити система димовидалення. Правильно працююча система димовидалення - це головний елемент гарантії безпеки людей при пожежі.

Розробка системи димовидалення має кілька етапів:дуже важливо вивчити і врахувати всі побажання замовника;правильно підібрати елементи системи димовидалення, відповідні всім пожежним нормам і стандартам;продумати всі етапи монтажних робіт системи димовидалення, щоб уникнути труднощів при майбутніх ремонтних роботах; правильна розстановка вентиляційних люків, буде супроводжувати ефективній роботі системи.

У процесі розробки проекту димовидалення необхідно спланувати розстановку протипожежних перегородок, для уникнення негативного впливу на розводку мереж повітропроводів. Чи не передбачивши такий, ніби як не надто важливий момент, може виникнути необхідність перепланування проекту.

Розрахунок системи димовидалення, повинен проводитися професіоналами, що працюють в даній галузі. Якщо система буде спроектована правильно, димовидалення з приміщення відбуватиметься за допомогою системи припливно-витяжної вентиляції.Але ще одним важливим моментом при пожежі є система оповіщенні, проектом якого теж займаються спеціально навчені люди.

Ми розробляємо проекти систем димовидалення різної конфігурації та складності.

2. Монтаж систем димовидалення

Система протидимного захисту (димовидалення) - це спеціально розроблена система видалення диму. Шляхом використання об'ємно-планувальних рішень будівлі, інженерних систем і технічних засобів, спрямованих на запобігання або обмеження небезпеки задимлення будівлі, споруди та будівлі при пожежі, а також впливу небезпечних факторів пожежі на людей та матеріальні цінності.

Дим є одним з небезпечних факторів пожежі. Для захисту людей від диму і створення прийнятних умов для евакуації необхідно встановлювати системи димовидалення.

Системи димовидалення діляться на динамічні і статичні.

  1. Динамічні системи димовидалення спрацьовують при пожежі і виводять дим з приміщень, де вони встановлені. Динамічне димовидалення необхідно встановлювати в наступних приміщеннях:коридори і холи, громадських, житлових, адміністративно побутових приміщень,коридори цокольних (підвальних) поверхів, житлових, адміністративно побутових приміщень,коридори довжиною більше 15 метрів розміщені на другому поверсі або вище,загальні холи і коридори в будинках з незадимлюваними сходовими клітками,атріуми будинків висотою більше 28 метрів і пасажі з дверними отворами або балкони, галереї, що ведуть у простір атріумів,виробничі та складські приміщення,гардеробні площа, яких 200 квадратних метрів і більше,так само монтаж димовидалення здійснюється в деяких інших місцях..
  2. Статичні системи димовидалення просто відключають всі вентиляційні системи приміщення, для того щоб не дати диму поширюватися по вентиляції в інші приміщення. В даному випадку димовидалення не провадиться в повній мірі цього слова. За фактом все димовидалення зводитися просто до перешкоджання поширення диму.

3. Технічне обслуговування протидимного захисту

Постійна підтримка системи в стані готовності не менш важливо для ефективного спрацьовування і виконання всіх необхідних функцій, ніж установка і монтаж обладнання. Звернення до досвідчених професіоналів дозволить гарантувати повну справність усіх складових модулів протидимного системи.

Технічне обслуговування протидимного захисту здійснюють:

  • на підприємствах - спеціалізовані підрозділи;
  • в житлових будинках - представники житлово-комунальних господарств;
  • в будь-яких будівлях - спеціалізовані організації за укладеним договором.

При цьому керівник підприємства несе відповідальність за постійно включений стан системи навіть при наявності договору з професійною компанією.

Обслуговування пристроїв протидимного захисту складається з:

  1. щотижневий огляди, що проводяться призначеними відповідальними виконавцями, що працюють на підприємстві.
  2. Щомісячних перевірок.
  3. щоквартального профілактичних робіт.
  4. Щорічних контрольних ревізій.

Графік робіт і доступ до елементів системи димовловлювачі компанія, що виконує договір про технічне обслуговування, обов'язково погоджує з клієнтом. Щотижневі перевірки допускають короткочасне ручне вмикання і запуск на кілька хвилин всій протидимного системи в роботу.

При цьому реєструють:

  • стан димовивідних вентиляторів;
  • розкриття клапанів димовидалення;
  • ефективна та швидка сработка сигналізації.

Один раз на місяць необхідно проведення наступних робіт:

  • перевірка справності електричних щитів, ланцюгів і інших елементів живлення;
  • робоча готовність приводів клапанів димових і затворів вентиляторів;
  • контроль внутрішніх протипожежних систем водяного чи інших установлених типів.

Щоквартальні заходи передбачають профілактичні огляди, поточний ремонт і заміну негідних деталей; щорічні - більш грунтовний, капітальний ремонт елементів протидимного системи.

Для якісного професійного технічного обслуговування фахівці компанії з комплексної безпеки повинні мати при собі:

  • всі необхідні технічні інструменти для ремонтних або відновлювальних робіт з протидимного обладнанням;
  • диспетчерську службу для виклику майстра по незапланованим ремонтним заходам;
  • фахівців відповідної кваліфікації, які пройшли навчання, що підтверджується сертифікатом;
  • нормативну і технічну документацію, що пред'являється на вимогу замовника;
  • ліцензію на проведення технічного обслуговування;
  • інструкції.
Залиште заявку прямо зараз!